NARZĘDZIA

Power BI Desktop to rozbudowane narzędzie do gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych. Posiada bardzo intuicyjny interfejs, udostępnia ponad 30 różnych form wizualizacji. Przeciągając je i upuszczając w odpowiednim miejscu można szybko przygotować bardzo użyteczne raporty. Wizualizacje są interaktywne i estetyczne a opanowanie podstawowych funkcjonalności zabiera niewiele czasu. Power BI może korzystać z wielu źródeł danych takich jak pliki, bazy danych, API i inne takie jak np. Google Analytics. Program jest do ściągnięcia tutaj: https://powerbi.microsoft.com/en-us/desktop  a wizualizacje możecie obejrzeć poniżej

 • online tools

 • INFOGR.AM

  Infogram to najbardziej znany serwis do wizualizacji danych online. Interfejs jest bardzo NIE intuicyjny a tutoriale nie koniecznie prowadzą do satysfakcjonującego rozwiązania.  Infogram wymaga ogromnej cierpliwości. Ja już ją straciłam. Serdecznie odradzam. W ramach testów starałam się zbudować wizualizaję dotyczącą prognozy ludności Polski do 2050 roku. Niestety infogram był na tyle oporny, że wizualizacji brak.

   

  EASEL.LY

  Kolejna aplikacja dla bardzo cierpliwych ludzi. Serwis zawiera dziesiątki a być może setki wzorów infografik, setki obiektów graficznych i obrazów, które mogą być użyteczne w komunikacji. Niestety manipulowanie obiektami w przeglądarce nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Aplikacja dostępna w wersji darmowej jak i płatnej.  Mam nadzieję, że wersja płatna jest dużo lepsza od darmowej. Ze względu na brak cierpliwości infografiki z prognozą ludności Polski do 2050 nie udało się przygotować.

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz